Anorak BUKA w wersji kamuflażowej Pencott Badland w cenie 1.200 zł – jest to egzemplarz prototypowy, sprzedawany prywatnie przez Kubę Dorosza – Instruktora UNIVERSAL SURVIVAL, będącego pomysłodawcą tej niepowtarzalnej kurtki.
Dostępny od ręki w ilości 1 sztuki. Najprawdopodobniej nie będzie dostępny w przyszłości w takiej wersji kolorystycznej ze względu na wysoki koszt oryginalnych tkanin marki Pencott.

Prototyp jest zgodny z opisem zamieszczonym w ofercie Anoraka BUKA dostępnego na naszej stronie, z następującymi różnicami:

1. Użyta tkanina wzmocnieniowa to oryginalna Cordura Pencott.
2. Użyta tkanina bazowa, to oryginalna tkanina serii Pencott w wersji rip-stop.
3. Do wnętrza anoraka wszystko przegrody siatkowe na plecach oraz kieszeń siatkową na piersi z wykorzystaniem najbardziej wytrzymałej dostępnej siatki konstrukcyjnej (większa gramatura względem wersji „standard”).
4. Zaprezentowany tu prototyp względem wersji „standard” posiada również trzy inne rozwiązania konstrukcyjne:
a) posiada łączny ściągacz na wysokości brzucha, przechodzący jednocześnie przez brzuch i przez plecy. Tym samym regulacja tego ściągacza znajduje się wyłącznie z przodu (na brzuchu), a nie na brzuchu i na plecach. Tym samym system zamków błyskawicznych wszytych po bokach kurtki jest dzielony. Pierwszy duży zamek dzieli anorak od linii ściągacza w dół fartucha, a drugi mniejszy zamek błyskawiczny zapewnia otwór wentylacyjny pod pachami, czyli od ściągacza w górę;
b) druga różnica w kroju dotyczy sposobu zapinania stójki pod kapturem, która ukryta jest za odpinaną „gardą”. W tym przypadku zapięcie jest na dwie napy oraz guzik, a nie na krótki zamek błyskawiczny;
c) posiada inną stylizację wykończenia patek na potrójnej kieszeni na piersi (jest to patka podwójna, z wycięciem, które odsłania guzik kanadyjski).

Wszystkie inne użytkowe rozwiązania i oryginalne patenty BUKI są zachowane, m.in.:
– możliwość rolowania przedniego i tylnego fartucha do linii ściągacza na brzuchu,
– podszycie wszystkich kieszeni rzepami,
– podwójny sposób zapinania kieszeni na piersi (guzik i ukryte w patkach napy)
– pętle sprzętowe w każdej kieszeni,
– przegrody siatkowe do awaryjnego docieplania plecaków,
– „poddupnik” czyli odblaskowe siedzisko przenoszone wewnątrz anoraka, które można całkiem odpiąć, odpiąć częściowo lub przepiąć na zewnątrz anoraka na pierś,
– ściągacze i regulacja kaptura w dwóch płaszczyznach,
– możliwość spięcia napami krawędzi przedniego fartucha, w celu jednoczesnego osłaniania ud oraz wyprofilowania go w celu wygodnego stawiania szerokich kroków (np. w trakcie wspinaczki),
– użycie oryginalnego paracordu, taśm Pasamon, rzepów Velcro, elastycznych guzików kanadyjskich oraz pozostałych dalszych elementów.

Rozmiar tego egzemplarza jest również zgodny z opisem BUKI w głównej zakładce – patrz na fotografię wskazującą wymiary poszczególnych odcinków anoraka. BUKA ma być duża, luźna i workowata, aby dobrze spełniała swoją rolę i funkcję – między innymi termoregulacyjną (tzw. kieszenie powietrzne) lub też możliwość ubierania się na cebulkę. Rozmiar określony jest jako L/XL. Miara do uszycia naszych anoraków była zdejmowana z Kuby, czyli szczupłej osoby o proporcjonalnej budowie ciała i wzroście 180 cm. Osoby nieznacznie niższe oraz osoby wyższe powinny uznać rozmiar BUKI za odpowiedni.

BUKA wymaga impregnacji przeciwdeszczowej woskiem w tych jej fragmentach, które są uszyte z tkaniny bazowej. Nie wymaga impregnacji tkanina cordurowa, która wszyta jest w środkowej części kaptura, na obwodzie ramion, w górnej oraz w dolnej części pleców oraz na łokciach i patkach (w tych kluczowych miejscach zapewnia ona 100% odporności na deszcz i przetarcia użytkowe). Anorak posiada natomiast dodatkową wewnętrzną kieszeń w dolnej części tylnego fartucha (za przegrodami siatkowymi, zapinana na guzik), która służy do przenoszenia „twardej” warstwy przeciwdeszczowej takie jak nylonowe ponczo.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi fotografiami anoraka BUKA w wersji prototypowej Pencott Badland. W przypadku chęci zakupu prosimy o bezpośredni kontakt do sprzedającego, czyli Kuby Dorosza, pod numer telefonu 796-107-189 w celu ustalenia szczegółów. Cena anoraka w tej wersji to 1.200 zł.

Jeżeli chcesz kupić kurtkę odezwij się do Kuby

Kuba Dorosz +48 796 107 189
kontakt@universalsurvival.pl