Stacjonarne, zimowe warsztaty bushcraft – ostatnie w tym sezonie! Zapraszamy serdecznie 19-21 luty 2016, koszt od osoby 295 zł.

Warsztaty Bushcraft - wypalanie miski

Co w programie? Analogicznie do edycji grudniowej, po przyjeździe na miejsce (lokalizacja 25 km od Olsztyna, woj. warmińsko-mazurskie);

W piątek wieczorem (19 luty) wraz z całym zespołem organizujemy leśne obozowisko. Rozstawiamy wieloosobowy traperski namiot, instalujemy w nim żeliwny piecyk, przygotowujemy opał i pożeramy kolację. Dzień możemy zakończyć prelekcją dotyczącą jednej z naszych zagranicznych wypraw, połączoną z pokazem fotografii.

W sobotę (20 luty) – po pobudce o ustalonej porze i śniadanku z ogniska zabierzemy się za realizację zajęć. Podejście jak zwykle z naszej strony jest elastyczne, czyli możemy skupić się na tych tematach, które najbardziej Was zainteresują. Zwykle uczestnicy warsztatów Weekend z Bushcraftem zawężają swój wybór do 3-4 zagadnień spośród:

  • technik efektywnego posługiwania się narzędziami do pracy w drewnie (noże, piły, siekiera, nóż łyżkowy),

  • podstawowych technik rozpalania ognia,

  • rozpalania ognia metodą łuku ogniowego,

  • posługiwania się linami/repami,

  • rekreacyjnego rażenia celów bronią prymitywną,

  • nawigacji z mapą i kompasem

Dodatkowo część soboty należy przeznaczyć na wspólne przygotowanie posiłków na ognisku.

Ważne jest również to, że jeżeli chciałbyś spędzić dzień w nieco inny sposób np bawiąc się w bushcraftowe rękodzieło, zwiedzając okolicę pieszo, na nartach lub w rakietach śnieżnych albo po prostu siedząc w spokoju przy ognisku, zawsze możesz realizować u nas to, na co masz ochotę 🙂

Ciekawą alternatywną dla proponowanych wyżej tematów mogłoby być konstruowanie schronień śnieżnych (np. typu quinzee), w których jeżeli ktoś będzie miał ochotę może przenocować lub wrócić do ciepłego namiotu. Dzień ponownie kończymy prelekcją poświęconą zagranicznym wyprawom survivalowym lub ogniskowymi dyskusjami o wszystkim.

Warsztaty Bushcraft - rzeźbienie miski

W niedzielę (21 lutego) – po odespaniu poprzedniej nocy, czasu w niedzielę jest zwykle na tyle mało, że wystarcza na przyrządzenie i spożycie śniadania oraz realizację jednego bloku tematycznego i likwidację obozowiska, tak by uczestnicy mogli około godziny 12.00 rozpocząć powrót do domów.

Warsztaty Bushcraft - ciepła herbatka

Warsztaty bushcraft od strony technicznej:

Każdy uczestnik musi posiadać podstawowy sprzęt indywidualny. Jego skompletowanie z pewnością nie będzie problemem ani koniecznością dokonywania dodatkowych zakupów. Główny wymóg dotyczy odpowiedniej odzieży, butów, latarki, kawałka menażki, kubka, nożyka oraz śpiwora

Wszyscy uczestnicy i instruktorzy dokonują „wkładu” do wspólnego kotła, zgodnie z propozycją menu wysyłaną na maila. Wskazana zostanie ilość i rodzaj produktów jakie należy ze sobą zabrać.

Zapewniamy: dobrą atmosferę, prywatny teren z możliwością parkingu na ogrodzonej posesji, dostęp do gałęzi i opału, jeden lub dwa namioty traperskie wraz z piecykami żeliwnymi, wodę, duży kocioł, czajnik Kelly Kettle, czajniki tradycyjne, chochlę oraz niezbędne pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć (np mapy i kompasy do warsztatów nawigacji itd.)

Jesteśmy w stanie awaryjnie poratować wełnianymi kocami i dodatkową karimatą.

Po dokonaniu zgłoszeń i uiszczeniu wpisowego, przesyłamy mailowo komplet niezbędnych dokumentów i wytycznych (zalecany sprzęt, menu, opis dojazdu, regulamin bezpieczeństwa).

Warsztaty Bushcraft - czajnik Kelly Kettle

Zimową porą, szczególnie przy niskich temperaturach i dużej ilości śniegu, wiele z działań terenowych stanowi zwykle duże wyzwanie. Mając to na uwadze chcemy zrealizować warsztaty bushcraft, których głównym celem jest aktywny relaks i wypoczynek oraz rozbudzenie pasji prostego życia blisko natury, przy zachowaniu komfortu oraz bezpieczeństwa. Zajęcia nie niosą szczególnego obciążenia psycho-fizycznego dla uczestników, zatem nawet niewprawione w traperskim życiu osoby, mogą uczestniczyć w zajęciach i wykorzystać ich przekaz merytoryczny. Nie jest również problemem, jeżeli zainteresowana osoba będzie chciała uczestniczyć w warsztatach, zachowując jednocześnie możliwość nocowania np. w pobliskim ośrodku agroturystycznym. Pełna elastyczność i brak zbędnego „spinania pośladów” gwarantowane!

Zapraszamy do zapisywania się przez formularz zgłoszeniowy, a w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy. Jeżeli pozostawisz nam swój numer telefonu, oddzwonimy.

Pozdrawiam
Kuba Dorosz
Instruktor UNIVERSAL SURVIVAL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *