Jak zostać preppersem? Już niedługo na naszej stronie pojawi się e-book zawierający odpowiedź na to pytanie. Opracowanie, które będzie można znaleźć pod tytułem „Plan Początkującego Preppersa”, ma na celu pomoc w rozpoczęciu kompleksowych przygotowaniach na gorsze czasy.

Improwizowany zjazd na linie

Książka zawierająca odpowiedź na pytanie „jak zostać preppersem” została zbudowana głównie w oparciu o system rozłożonych w czasie zadań do wykonania. Mają one różnorodny charakter, między innymi;

 • gromadzenia konkretnie wskazanego wyposażenia i zapasów,

 • dokonanie kontroli domowych instalacji,

 • nawiązanie kontaktów z sąsiadami, czy też dalszą rodziną,

 • układanie szczegółowych tras ruchu i planów działania dla rodziny,

 • nabywanie konkretnych umiejętności np w ramach udziału w kursach przetrwania lub też w ramach samodzielnego doskonalenia, czy indywidualnej pomocy eksperta

 • i inne

Skrupulatne zrealizowanie „Planu Początkującego Preppersa” na przestrzeni sugerowanych przez autora 9 miesięcy przygotowań, umożliwi uzyskanie dobrego stopnia gotowości 2 osobowej rodziny na kryzys w małej i średniej skali. Ponadto, jego realizacja będzie idealnym punktem wyjścia przygotowań do kryzysu na wielką skalę.

Całość należy traktować jako propozycję, a nie „jedyny słuszny” wyznacznik tego, jak zostać preppersem. Nawet jeżeli pomysły i tezy oraz szczegółowe kalkulacje (np wody albo żywności) okażą się dla danego czytelnika chybione, „Plan Początkującego Preppersa” można potraktować jako ogólną inspirację, czy punkt wyjścia. Treść należy w takim przypadku modyfikować, dostosowując do własnych warunków życia i strategii przygotowań.

Akcja Ewakuacja - przejście przez kanały

Oto spis treści e-booka pt. „Plan Początkującego Preppersa”:

 1. Wstęp

 2. Od ogółu do szczegółu, czyli co zrobić na samym początku

 3. Tabelaryczna propozycja rozłożenia zadań do wykonania oraz zapasów do zgromadzenia.

  – Przykładowa kalkulacja ilości wody i żywności.

  – Koncepcja przygotowań.

  – Przygotowanie na „małą katastrofę”.

  – Przygotowanie na „małą katastrofę” ciąg dalszy.

  – Weryfikacja dotychczasowych przygotowań. Opracowanie planu powrotu do domu.

  – Rozpoznanie oraz zaplanowanie dotarcia do „bezpiecznej lokalizacji”.

  – Utrwalanie nabytych umiejętności. Świadoma budowa plecaka ucieczkowego.

  – Trening ewakuacji z domu do lokalizacji poza miastem (kryzys na dużą skalę).

  – Przygotowania w bezpiecznej lokalizacji poza miastem.

  – Rozpoczęcie przygotowań do kryzysu na wielką skalę.

 1. Podsumowanie

 2. Nasi Partnerzy, których warto odwiedzać

 3. Dodatki

Ćwiczenia obsługi miotaczy gazu

Wszystkich zainteresowanych e-bookiem pt. „Plan Początkującego Preppersa” prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości, by materiał ostatecznie złożony i okraszony graficznie, mógł trafić w Wasze ręce.

Zainteresowanych praktycznym rozwojem umiejętności niezbędnych dla każdego preppersa, którzy postrzegają GOTOWOŚĆ jako więcej niż tylko skład konserw i wody, zapraszamy na nasze kursy. Jest z czego wybierać, szczególnie że w ofercie Universal Survival znajdziecie wyspecjalizowany Kurs Przetrwania w Mieście. To szkolenie, jak i nasza „leśna” usługa, czyli Kurs Przetrwania Universal Survival, stanowią okazję do poznawania technik przetrwania, ale przede wszystkim do trenowania umiejętności reakcji i podejmowania decyzji. Głównymi „narzędziami” survivalu (zarówno w klasycznych scenariuszach leśnych, sytuacjach przetrwania w mieście, w scenariuszach długotrwałych kryzysów), jesteś Ty i Twoja głowa. Praktyczne szkolenia na najwyższym poziomie oraz realizacja „Planu Początkującego Preppersa”, istotnie podniesie poziom bezpieczeństwa Twojego życia.

Zapraszam 🙂
Kuba Dorosz
Instruktor UNIVERSAL SURVIVAL

Kurs-Przetrwania-W-Miescie-bn

Kurs-Przetrwania-Universal-Survival-bn

4 thoughts on “Jak zostać preppersem? Zapowiedź e-booka

  • Jakub Dorosz says:

   Witam. Zgodnie z dotychczasową praktyką z naszymi e-bookami, również Plan Początkującego Preppersa będzie do pobrania za darmo 🙂

 1. zbigniew borg says:

  Witam.Dzięki za to Jakubie że Ty i wasz ZESPÓŁ , tak wspaniale dba ,i jest gotowy zawsze wspierać 'lud prepersów ” Wy też możecie liczyć zawsze liczyć nasze wsparcie. Ja i moi towarzysze z niecierpliwością oczekujemy/ tej jakże potrzebnej na ten krytyczny czas publikacji.

  • Jakub Dorosz says:

   Dzięki serdeczne 🙂 Mam nadzieję że materiały jakie przygotowałem „podejdą”, również tym nie koniecznie początkującym w temacie 🙂 Pozdrawiam i do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *