Idzie wiosna, a z nią idą komary, kleszcze i pozostałe robactwo. Jeżeli tylko masz możliwość dołożyć do plecaka niewielki, 260 gramowy pakunek z moskitierą, istotnie podniesiesz komfort biwakowania o ciepłej porze roku.
Prezentowana na nagraniu siatka ochronna to produkt marki DD Hammocks o nazwie Single Mosquito Net. Jest to zatem urządzenie przeznaczone do rozwieszenia nad pojedynczym łóżkiem/legowiskiem.
Wynalazek jest lekki, prosty w użyciu, o nieskomplikowanej konstrukcji, zatem poza ryzykiem rozerwania w trakcie nieostrożnego użytkowania, nic innego się tutaj zepsuć nie może.
Użytkowanie sprzętu na pustyni pokazało nam, że siatka jest jednak zaskakująco wytrzymała. W tamtym terenie nie zagrażały nam stworzenia latające, ale pełzające, więc kluczową sprawą była szczelna izolacja na wysokości podłoża. Aby chronić się przed skorpionami i żmijami, musieliśmy rozwieszać siatki do góry „nogami”. Choć może wydawać się do dziwactwem, taki patent zdał egzamin, a siatka nie uległa zniszczeniu w punktach styku z podłożem.
Serdeczne podziękowania dla sklepu TierOne.pl który wsparł nasz wyjazd na pustynię Kyzył-Kum i sprezentował opisany sprzęt 🙂

2 thoughts on “Moskitiera Single Bed DD

  1. Pank says:

    Widzialem DD, ale Snugpak chyba robi fajniejsza, wersja double przy prawie takiej samej wadze i chyba cenie, plus nasaczone odstraszaczem moskitow.Uzywam jej juz pare lat na wyjazdy do azji i jak narazie jest git. Sprawdza sie tez fajnie do przeczekania ataku meszek, spokojnie siada pod nia 4 osoby.

    • Jakub Dorosz says:

      Z tego co wiem DD też jest nasączona jakąś chemią, ale oczywiście i Snugpaki to bardzo dobry sprzęt. Pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *