Cześć! Nazywam się Kuba. Do tej pory działałem jako indywidualny instruktor, promujący swoje przedsięwzięcia szkoleniowe, programy dla młodzieży oraz wyprawę na Syberię pod adresem/nazwą Survival.olsztyn.pl.

Z końcem 2013 r. zacząłem tworzyć z Arturem i Michałem nową markę, którą prezentujemy Wam obecnie pod nazwą Universal Survival.

O kadrze firmy, czyli naszym trzyosobowym zespole, dowiedzieć się możecie więcej w zakładce O NAS, na stronie UniversalSurvival.pl. Jesteśmy otwarci na nawiązywanie nowych znajomości i łapanie rozmaitych kontaktów z podobnymi nam pasjonatami. Wystarczy wysłać e-mail lub odwiedzać nasz profil Facebook.

W czym różnimy się od innych survivalowych ekip?

W znacznej mierze omawiam to na filmiku pt. „Universal Survival PL”, czyli pierwszym nagraniu w nowej odsłonie, zamieszczonym na kanale YouTube.

Tutaj podkreślę, że nasza uniwersalność oznacza między innymi odejście od powszechnego trendu ograniczania działań jedynie do aspektów sprzętowych oraz technik przetrwania. Oba te elementy są bardzo ważne w działaniu każdej szkoły przetrwania – również naszej! Nie pomijamy technik przetrwania. Nauka praktycznych umiejętności działania bez sprzętu (w sytuacji zagrażających życiu) jest dla nas szczególnie istotna. Jednak nie każda szkoła przetrwania jest zainteresowana tym, aby badać i rozwijać oraz szkolić w zakresie psychologii przetrwania. W naszym przypadku jest to możliwe oraz poparte wiedzą i doświadczeniem wyniesionym z  pozasurvivalowych działań zawodowych.

Uniwersalność to także zdobywanie praktyki w zróżnicowanym środowisku – zarówno w kraju, jak i za granicą oraz działań w środowisku naturalnym i w warunkach miejskich.

Nie słowa, a czyny – zapraszam zatem do zapoznania się z naszym e-bookiem „Survival na Syberii”, ze szczególnym uwzględnieniem analizy psychologicznego aspektu wyprawy. W drugiej połowie lutego zamieszczać będziemy serię filmików i artykułów na temat bytowania w obcym mieście, w oparciu o samochód osobowy i przewożone w jego bagażniku wyposażenie.

Nasza oryginalność znajduje odbicie również w OFERCIE. Dla pasjonatów mamy przygotowany Kurs Przetrwania Universal Survival. Składa się on z aż 140 godzin intensywnego szkolenia praktycznego, który realizować możemy łącznie lub w podziale na 3 spotkania (proponowane części 24, 48 i 72 godziny). Trudno będzie Ci znaleźć na polskim rynku drugą, tak kompleksową ofertę kursu przetrwania. Warto zaznaczyć, że tok nauczania jest zintensyfikowany oraz oparty o nowoczesną metodologię praktycznego przekazywania wiedzy terenowej.

Zajęcia prowadzone są w celu faktycznego nauczenia, a nie skasowania za kurs i łapania się za kolejnych klientów. Dlaczego? Podchodzimy do tego czysto praktycznie – wyszkolony i zadowolony klient to najlepsza reklama dla nas jako instruktorów. Osiągamy założone efekty i nie robimy szkoleń na sztukę.

Dla klientów takich jak szkoły, świetlice środowiskowe, domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej, zakłady poprawcze lub inne wyspecjalizowane instytucje, pracujące z osobami zagrożonymi szeroko pojętym wykluczeniem społecznym, przygotowujemy wyspecjalizowane programy. Każdy z nich jest oparty o profesjonalną diagnozę problemu danej grupy, by w pracy można było używać najbardziej efektywnych metod. Nasze bogate doświadczenia w tym zakresie również opisujemy na stronie, w zakładce O NAS.

Od innych ekip odróżniają nas również odważne pomysły, wykraczające poza standardową ofertę Kursu Przetrwania. Z dotychczas zrealizowanych działań bez precedensu można wskazać mniejsze i większe projekty szkoleniowe, takie jak:

  • Spływy bez kajaka – własnoręczna budowa łodzi survivalowej o dużo lepszych parametrach „nautycznych” niż tratwy. Trzy edycje w latach 2011-2012.
  • Realizacja ćwiczenia Escape Evasion Military Survival, podczas którego z powodzeniem wdrożona została formuła wzajemnie przenikającego się szkolenia rozmaitych ekip, w tym samym czasie i miejscu (ratowników medycznych, żołnierzy, Strzelców, survivalowców). Czerwiec 2012.
  • Opracowanie koncpecji oraz realizacja pierwszego ćwiczenia Survival Test (listopad 2012), wraz z zaprzyjaźnioną szkołą przetrwania z Warszawy. Na tej podstawie opracowaliśmy rozwojową wersję jeszcze trudniejszego ćwiczenia, nazwanego roboczo Survival Test 2. Jego realizacja nastąpiła w kwietniu 2013 i została objęta „ścisłą tajemnicą” 🙂 Pomysł „ST2” wciąż ewoluuje i opracowywane są kolejne jego warianty. Zmotywowany i żądny przygód, nawet bardzo doświadczowy survivalowiec,  powinien wygladać kolejnych ogłoszeń o tego typy wydarzeniach.
  • Wyprawa piesza na Syberii za kołem podbiegunowym, we wrześniu 2013, ze zminimalizowanym wyposażeniem. Dodatkowo opracowana została książka elektroniczna na ten temat.
  • Opracowanie projektu zajęć z survivalu dla wychowanków Zakładu Poprawczego (realizacja od marca do lipca 2014 r.).

 

W przygotowaniach kolejne oryginalne projekty. Zapraszamy zatem do nawiązywania z nami kontaktu i śledzenia poczyniań Universal Survival.

Jakub F. Dorosz
Universal Survival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *