Oprócz Kuby i wszystkich których widać przed kamerą, jest w naszym zespole Artur, który zwykle znajduje się z tyłu za kamerą. Z racji pracy ze sprzętem foto-video ma nieco inne potrzeby odnośnie sprzętu, tutaj zaś pokażemy jego opowieść o butach Haix Nepal Pro.

Same buty to konstrukcja stworzona na zamówienie armii francuskiej. Dostosowane do całorocznego używania w klimacie umiarkowanym, z wszystkimi konsekwencjami z tego faktu płynącymi. Na bokach buta znajdują się okna z materiału tekstylnego, które poprawiają wentylację, osłabiając jednocześnie wodoodporność buta.

Dużym podniesieniem funkcjonalności Haix Nepal Pro są zatrzaski pozwalające na szybkie unieruchomienie na stopie dolnej części buta. Wyżej znajduje się zaciskacz który pozwala na „wiązanie” buta bez użycia węzłów oraz bardzo funkcjonalna kieszonka na nadmiar sznurówki.

Kupując Haix Nepal Pro należy przygotować się na pewien okres dostosowania buta do stopy. Wyściółka pod piętą będzie dostosowywać się do naszej anatomii, a cały korpus nabierze indywidualnych cech pozwalających nam na wygodny marsz. Warto również wyposażyć się w odpowiednie skarpety, gdyż „zwykłe” bawełniaki tak naprawdę nie pozwalają na odpowiednie odprowadzenie wilgoci od buta. Bawełna w swej budowie mikroskopowej przypomina otwartą „rurę”, która napełnia się wilgocią i utrzymuje ją. Dużo lepsze są tutaj nowoczesne materiały syntetyczne o zamkniętej budowie włókien, które nie zatrzymują wilgoci blisko ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *