Wisport Raccoon 45 towarzyszył mi na pustyni Kyzył-Kum. Rewelacyjny plecak do działań leśnych, zarówno cywilnych, jak i taktycznych.
Mocna, prosta konstrukcja i 5 lat gwarancji od polskiego producenta, daje duże poczucie pewności w terenie. Nawet przy znacznym obciążeniu plecaka oraz niewielkiej uwadze i trosce jaką się mu poświęca. Zapraszamy na filmik, a dalej do krótkiego pisemnego podsumowania i obejrzenia kilku fotografii.

Przez ostatnie 15 lat stosowałem różne plecaki i ten model szczególnie przypadł mi do gustu. Poza wytrzymałością konstrukcji, cieszy mnie w nim brak niepotrzebnych „udoskonaleń”, które mogą się zepsuć lub osłabić konstrukcję np boczne wejścia do komory głównej, moim zdaniem całkowicie zresztą zbętne w tym litrażu.
Jedyny zamek błyskawiczny, prowadzący do plecaka od dołu, posiada zabezpieczenie w postaci dwóch pionowych taśm z klamrami. W razie jego awarii nadal jesteśmy w stanie zapiąć i zabezpieczyć dolne wejście komory głównej.
Ważna jest dla mnie również prostota rozwiązań takich jak na przykład podział przestrzeni komór głównych, demontowalna klapa górna, czy osobna „peleryna”, z której mogłem całkiem zrezygnować w trakcie wyjazdu na pustynię.
Osobiście usunąłbym boczne, gumowane chwyty i nieco powiększył średnicę otworu do wyprowadzenie rurki hydracyjnej.

Całość zgrabna, wygodnie trzymająca się ciała, nawet mimo przenoszenia w Raccoonie 25 kg obciążenia!
Sądzę że dla większości osób uczestniczących w średniej długości wypadach terenowych, pojemność 45 litrów będzie optymalna.

Na miejscu producenta rozważyłbym opcję opracowania modelu Raccoon „Bushcraft”, który stałby się uproszczeniem oraz nieznacznym odchudzeniem obecnej wersji. Zamiast systemu obszycia całej powierzchni plecaka taśmami montażowymi, mógłby oferować gładką powłokę zewnętrzną. Ciekawą opcją na frontowej ścianie mógłby zostać uniwersalny uchwyt do pionowego transportu na przykład siekiery, broni palnej lub też rakiet śnieżnych. Możnaby było pokusić się również o usunięcie w takim modelu wszelkich plastików, które nie są ściśle niezbędne (np zaczepów rurki hydracyjnej, czy wspomnianych chwytów bocznych.

Plecak Raccoon 45 marki Wisport, otrzymuje ode mnie ocenę bardzo dobrą 🙂

_MG_0751

_MG_0704

37

4 thoughts on “Recenzja Wisport Raccoon 45

  1. Rafał says:

    Hej. Czy system nośny i zakres jego regulacji będzie odpowiedni dla wyższych osób? W moim przypadku przy wzroście 185 cm pas biodrowy w wielu plecakach (zwłaszcza o mniejszym litrażu) znajduje się za wysoko.

    • Jakub Dorosz says:

      Hej. Ciężko mi to teraz stwierdzić. Regulację wykonywałem na początku czerwca i nie wracałem do tematu. Możliwe że u mnie system jest rozsunięty na max ale nie dam sobie głowy uciąć. Nie mam teraz też plecaka przy sobie aby to sprawdzić. Prośba zatem – napisz nam mail z przeklejonym pytaniem i wyślij na info@universalsurvival.pl Jak dotrę na dniach do magazynu to sprawdzę co i jak tą regulacją 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *