Jesteśmy już z powrotem w kraju 🙂 Wyprawa zagraniczna 2016 za nami. Laponia na terenie Finlandii, a w szczególności dziki obszar Vatsari dał nam popalić… Cały sześcioosobowy skład w zdrowiu i szczęściu wrócił właśnie do Polski.

_MG_1009

Było wszystko czego można spodziewać się w toku dalekiej, terenowej przygody. Maszerowaliśmy przez bardzo trudny i zróżnicowany teren, obozowaliśmy w rozmaitych lokalizacjach. Zaliczyliśmy kilka udanych połowów ryb survivalowymi technikami, jak również głodowaliśmy przez kilka dni. Poczuliśmy dzikość bezludnego lasu, jak również udało się na jego skraju dotrzeć do drewnianej chaty i spotkać miejscowego „trapera”. Poczuliśmy czym jest działanie w oparciu o istotnie zminimalizowane wyposażenie indywidualne oraz doceniliśmy wartość trafnie dobranych elementów ekwipunku.
Każdy instruktor i każdy uczestnik tego nietypowego survivalowego szkolenia przywiózł ze sobą garść cennych wniosków.
Szczęśliwy powrót oznacza również przygotowania do jesiennej edycji kursów, których przekaz mamy nadzieję wzbogacać o zagraniczne doświadczenia. W najbliższych dniach czeka nas również sporo pracy, aby móc możliwie sprawnie prezentować Wam fotografie oraz nagrania video wykonane w terenie. Bądźcie zatem z nami! Do zobaczenia 🙂

2 thoughts on “Szczęśliwy powrót z Laponii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *