W tym odcinku Jacek, Józef oraz Darek przedstawiają swoje pierwsze wnioski, tuż po umyciu się i przebraniu w czyste ubrania.

Każdy przedstawia Finlandię i wyprawę tak jak ją przeżył. Mimo, iż wszyscy szli razem, mają do powiedzenia odrobinę inną historię, a co za tym idzie inne spojrzenie na sprawę. W ciągu kilku minut poruszane są wątki relacji do otaczającej przyrody oraz kilku spotkanych na szlaku ludzi. Następnie rozmowa przechodzi na temat rozwoju i wartości jakie można wyciągnąć z prawdziwej wyprawy w najdalsze rejony świata. Każdy dodaje również, bardzo ciekawą, ocenę pracy instruktorów Universal Survival. Wartościowym uzupełnieniem jest informacja o tym dla kogo mogą być przeznaczone wyprawy takie jak nasza.

Jacek koncentruje się na tym, jak nasze przygotowanie może pomóc do przetrwania w każdej sytuacji oraz przedstawia swoje zamierzenia dotyczące rejonu w którym byliśmy. Józek snuje wnioski o zmianie samopoczucia po zamianie ubrania na czyste oraz swój odbiór pustkowi północnej Finlandii. Darek na początku zdziwiony szybkim upływem czasu stwierdza, iż jego cząstka na długo jeszcze tam pozostanie. Na zakończenie wyraża żal, że odjeżdżamy i nasza wielka przygoda już się kończy.

Dziękujemy za śledzenie naszych przygód wszystkim którzy dotąd wiernie oglądali wszystkie odcinki. Przede wszystkim zaś dziękujemy Jackowi, Józkowi i Darkowi za to, że zechcieli z nami pojechać na koniec świata i tam odbywać marsz przez jeden z najtrudniejszych dla piechura rejonów północnej Finlandii. Dziękujemy również za wszystkie kilometry, każdy głaz który udało się nam wspólnie pokonać oraz za każde drzewo o które opieraliśmy się w trakcie krótkich postojów. Tylko ci, którzy byli na takiej wyprawie znają wartość pojedynczej złapanej ryby, wartość każdej gałęzi dostarczonej do ogniska oraz każdego łyka wody, który można zaczerpnąć z jeziora i wypić po ugotowaniu. Nikt inny nie wyobraża sobie, jak wielkiego wysiłku wymaga pokonanie kolejnego kilometra, gdy ostatni kawałek ryby był przedwczoraj. Mamy nadzieję, że przedstawione w filmie wnioski okażą się inspirujące oraz popchną każdego w stronę rozwijania swojego wnętrza, również przez takie wyprawy.

Artur Pranga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *