Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Najczęściej zadawane pytania

1. Do udziału w Kursie Przetrwania Universal Survival preferowane są osoby pełnoletnie. W przypadku uczestników poniżej 18 roku wymagane jest nawiązanie kontaktu telefonicznego rodziców z instruktorami oraz pisemna zgodna wyrażona na przesyłanym przez nas wzorze pisma.
2. Udział w Kursie Przetrwania w Mieście mogą wziąć jedynie osoby pełnoletnie.
3. W Weekendzie z Bushcraftem może wziąć udział każdy, powyżej 15 roku życia. W przypadku uczestników poniżej 18 roku wymagane jest nawiązanie kontaktu telefonicznego rodziców z instruktorami oraz pisemna zgodna wyrażona na przesyłanym przez nas wzorze pisma.
4. Dla grupy osób poniżej 15 roku życia z przyjemnością przygotujemy specjalną ofertę w uzgodnieniu z rodzicami/opiekunami grupy.

Po dokonaniu zgłoszenia na dany kurs/wydarzenie, odsyłamy na wskazany adres e-mail dokładną listę niezbędnego wyposażęnia indywidualnego. Są to przedmioty gwarantujące bezpieczny udział w zajęciach terenowych. Ich skompletowanie nie powinno nastręczać problemu. W trakcie szkoleń nie wymagamy od uczestników posiadania specjalistycznego sprzętu. Zapewniamy wszystko to co jest niezbędne do realizacji zaplanowanych przez nas zadań (np krzesiwa do ćwiczeń rozpalania ognia, kompasy do nauki nawigacji itd.). Jeżeli posiadasz skompletowany własny zestaw niezbędnego ekwipunku survivalowego, to oczywiście możesz zabrać go na kurs.

Do udziału w naszych kursach/wydarzeniach nie jest wymagana szczególna sprawność fizyczna i kondycja. Nasza oferta ukierunkowana jest przede wszystkim na przekaz wiedzy i umożliwienie zdobycia cennych doświadczeń.
Szczególnym przypadkiem naszej oferty jest trzecia część Kursu Przetrwania Universal Survival, która poddaje uczestników szczególnym obciążeniom psycho-fizycznym. Zapraszamy jednak do stopniowego wdrażania się w tematykę survivalu. Najmniej obciążający pod względem kondycyjnym oraz zapewniający relatywnie największy komfort, jest program „Weekendu z Bushcraftem”. Podniesieniem poprzeczki może być następnie udział w część1 Kursu Przetrwania Universal Survival. Z uczestnictwem w część 2 KPUS oraz w Kursie Przetrwania w Mieście, z pewnością poradzi sobie każdy zmotytowany uczestnik o przeciętnej sprawności fizycznej.

1. Nie wymagamy od uczestników naszych zajęć doświadczenia w temacie szeroko pojętego survivalu. Wszystkie nasze kursy i wydarzenia są miejscem, w którym bez obaw można popełniać błędy i zadawać pytania. Jesteśmy po to, aby podzielić się z Tobą naszym dośwadczeniem, a nie oceniać.
2. Jeżeli jesteś osobą posiadającą własne doświadczenia terenowe, na naszych kursach i wydarzeniach jest dla Ciebie szczególne miejsce. Formuła zajęć jest nowoczesną formą szkolenia praktycznego i nie zdarzyło nam się jeszcze, aby nawet doświadczeni survivalowcy, uczestniczący w naszych kursach, wychodzili z nich znudzeni czy rozczarowani. W przypadku kompletu uczestników (grupa 8 osobowa), zajęcia prowadzi równolegle dwóch instruktorów, co istotnie wpływa na zindywidualizowany i dostosowany do doświadczenia tok zajęć.
3. Szczególnym punktem naszej oferty jest Kurs Przetrwania Universal Survival. Do udziału we wszystkich trzech częściach szkolenia zapraszamy zarówno początkujących, jak i doświadczonych. Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w KPUS z pominięciem części 1, również jest taka możliwość, choć może to stanowić stratę przetrenowania kilku istotnych tematów. Udział w ostatniej, trzeciej części Kursu, przewidziany jest jedynie dla absolwentów części 2 KPUS. Pełny tok szkolenia w ramach KPUS to łącznie aż 140 godzin spójnego toku zajęć.

Kursy i wydarzenia Universal Survival mają na celu przekazanie wiedzy i podzielenie się z uczestnikami zajęć wieloletnim doświadczeniem naszej kadry. Z jednej strony musi się to odbywać z zachowaniem wysokiej precepcji, aby wiedza „trafiałą do głowy”. Z drugiej strony, po opanowaniu podstaw, zaawansowana formuła szkolenia musi (w kontrolowany sposób) poddawać uczestników coraz większym obciążeniom psycho-fizycznym. Ma to na celu zachowanie realizmu zajęć, jako że w survivalu chodzi w końcu o ratowanie życia w sytuacjach ekstremalnych.
Stawiane zadania, warunki w jakich prowadzimy zaawansowane szkolenia oraz obciążenia jakim poddajemy kursantów, nie wymagają od nas „dodatkowego” przeczołgiwania kogokolwiek..
Po tego typu „chwyty” sięga instruktor, który nie bardzo wie co zaoferować grupie, aby osiągnąć u uczestników ten szczególny rodzaj samopoczucia.
Ujmując sprawę w konkretny przykład: logiką naszych szkoleń jest przede wszystkim nauczyć jak obchodzić bagno, niż od razu rzucać się w jego odmęty i brnąć po szyję w wodzie. W realnych sytuacjach walki o życie na odludziu, trudny teren się omija, aby nie generować kolejnych zagrożeń. Oczywiście można z powodzeniem realizować zajęcia z przepraw przez rozmaite przeszkody, ale stanowi to bardzo wąski wycinek całego zagadnienia sztuki przetrwania. Streotypowe postrzeganie tego czym jest survival (dla wielu „tażaniem się w błocie”) nie może zastępować pełnego szkolenia survivalowego w zakresie psychologii, technik przetrwania i stosowania survivalowego sprzętu.
Kursy i wydarzenia Universal Survival nie mają charakteru selekcyjnego („albo sobie poradzisz, albo odpadnij”), ale ściśle szkoleniowy, który na wyższym stopniu zaawansowania opiera się o bardzo realne doznania i wrażenia, które muszą godzić i osłabiać tzw. „wolę przetrwania”. Umiejętne prowadzenia takiego szkolenia polega w tym przypadku na balansowaniu na granicy wytrzymałości, jednak bez jej przekraczania.

Jeżeli masz pytania

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Skontaktuj się