Dlaczego my

Bazujemy na własnych, wieloletnich doświadczeniach, zdobywanych w prawdziwie ekstremalnych warunkach, w trakcie wypraw w odludne rejony świata. We wszystkim, czego się podejmujemy kładziemy szczególny nacisk na realizm, autentyczność oraz dbałość o szczegóły.

CO NAS WYRÓŻNIA

Jako jedyni w Polsce, od lat regularnie poddajemy się ekstremalnym, obciążeniom w najodleglejszych miejscach Syberii, dalekiej północy Azji i Europy.

W tym celu, co roku organizujemy dla naszych instruktorów wyprawy osadzone w scenariuszach survivalu i bushcraftu. Robimy to, by stale utrzymywać status najlepszych instruktorów – to znaczy najbardziej autentycznych, uczących tego, czego sami doświadczyliśmy w warunkach prawdziwego zagrożenia ze strony Natury.

czytaj więcej

CO MOŻEMY CI DAĆ

Wybierając naszą ofertę kupujesz autentyczny i kompleksowy rozwój umiejętności w zakresie szeroko pojętego przetrwania.

  • Wzmocnisz zdolność samodzielnego poszukiwania rozwiązań
  • Poszerzysz umiejętność improwizacji i niestandardowego myślenia
  • Nauczysz się technik przetrwania, zweryfikowanych w ramach zagranicznych wypraw survivalowych
  • Pogłębisz świadomość samego siebie (to Ty jesteś głównym „narzędziem” przetrwania)
czytaj więcej

PO CO BRAĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU

Wiedza na temat sztuki przetrwania dostępna w sieci lub w publikacjach książkowych, dotyczy jedynie wąskiego zakresu umiejętności technicznych.

Szkolenie przesycone jest zaskoczeniami, które stawiają uczestników w obliczu sytuacji, w której trzeba „zacząć kombinować”; łącząc rozmaity zakres wiedzy, często improwizując i szukając rozwiązań, indywidualnie lub w zespole. Kursant nie otrzymuje od nas gotowej instrukcji, za którą musi podążać. Otrzymuje za to pełne wsparcie w zakresie wypracowania własnych pomysłów, które w ostatniej fazie ćwiczenia wspólnie podsumowujemy i możemy porównać z różnymi „nurtami” oraz strategiami przetrwania, w tym także dotychczasową praktyką instruktorów. Kurs uzupełniają zajęcia warsztatowe podświecone technikom przetwania. Dzięki temu wszyscy wspólnie budujemy szeroki obraz wiedzy.

Całość przekazu dodatkowo zachęca do refleksji na temat nas samych i sposobu, w jaki reagujemy, myślimy, działamy.

czytaj więcej