Finlandia Edycja 2025
– orientacyjna data realizacji wyjazdu to okres pomiędzy 11, a 24 sierpnia 2025 (do sprecyzowania, w zależności od wariantu transportu grupy)
– czas trwania szkolenia czyli bezpośredni czas w terenie to 9 dni (należy doliczyć czas przejazdu samochodem +4 doby lub krótszy i bardziej kosztowny wariant przelotu samolotem, w zależności od połączeń)
– wielkość grupy kursowej: 4-6 uczestników + 1 instruktor
– miejsce realizacji szkolenia: północne krańce Jeziora Inari oraz zachodnia część Vätsäri Wilderness Area (całość za Kręgiem Polarnym)
– warunki pogodowe: temperatury wahają się w ciągu doby pomiędzy 10, a 20 stopni, przeważa pogoda bezdeszczowa
– warunki terenowe: urozmaicony las tajgowy, etapy marszu z przewyższeniami (wąwozy, uskoki) oraz obszarami pokrytymi głazami, licznie występujące jeziora z dominującym w rejonie wielkim jeziorem Inari
– intensywność marszowa: niska lub średnia ze względu na wymagający teren, precyzyjne nawigowanie z mapą i kompasem oraz plan popołudniowych ćwiczeń i zajęć warsztatowych z zakresu technik survivalu i bushcraftu, w tym m.in. łowienia ryb, rozpalania ognia, gotowania, rzeźbienia i strugania, ćwiczeń symulacyjnych ze zminimalizowanym sprzętem (dla osób chętnych) itp. W ogólnym planie 9 dni w terenie przewidywane są dwie doby stacjonarne (bez przeobozowania).
– koszt szkolenia: 3.500 zł/osoby
– koszt obejmuje pracę instruktora związaną z przygotowaniem do wyprawy, w tym przeprowadzenie stażu przygotowawczego dla kursantów w formie spotkania on-line, niezbędne konsultacje telefoniczne z uczestnikami kursu oraz bezpośrednie przeprowadzenie kursu w Finlandii i zabezpieczenie logistyczne sprzętu zespołowego grupy
– do w/w ceny szkolenia należy dodatkowo doliczyć koszty transportu, ubezpieczenia, wyżywienia (zgodnie z wytycznymi menu zaplanowanymi na czas szkolenia) oraz zakup pozwolenia na połów ryb.
Cena transportu stanowi kluczowy element budżetu i ma zasadniczy wpływ na końcowy łączny koszt udziału w kursie. Aby zoptymalizować koszty i znaleźć możliwie przystępne cenowo rozwiązanie, dopuszczamy w tym zakresie dwie możliwości/warianty, które wymagają podjęcia ostatecznej decyzji najpóźniej w maju;
a) pierwszą z opcji jest przelot samolotem relacji Warszawa – Ivalo, który dalej wiąże się z koniecznością użycia wynajętego transportu lokalnego w celu dotarcia 120 km na północ od lotniska w rejon wyjściowy (koszt transportu samochodowego „dojazd” i „powrót” u lokalnego przewoźnika w przypadku grupy 5 osób w roku 2024 wynosił 150 E od osoby – jednak cena wymaga aktualizacji w roku 2025);
b) drugą z opcji jest samodzielny przejazd grupy dużym samochodem, wraz z przeprawą promową między Tallinem, a Halsinkami. Wariant ten dobrze sprawdzał się w ubiegłych latach, jednak uzależniony jest w całości od prywatnych możliwości transportowych uczestników szkolenia i decyzji o użyciu własnego samochodu.
Szacunkowy koszt całkowity udziału w szkoleniu wahać się będzie w przedziale 6.000-7.000 zł, jednak precyzyjna kalkulacja możliwa będzie dopiero po określeniu sposobu transportu grupy i ilości jej członków lub terminie rezerwacji biletów lotniczych.
Po więcej szczegółów zapraszam do nawiązania kontaktu telefonicznego z instruktorem (Kuba, 796-107-189)
Jeżeli chcesz wziąć udział w szkoleniu wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą.
Zobacz zdjęcia z Kursu Przetrwania w Finlandii
Miejsce: rejon zlokalizowany między północnym krańcem Jeziora Inarii (na wysokości drewnianej chaty prezentowanej w filmiku „Drewniana chata w dziczy | Laponia odc 09„), a Vätsäri Wilderness Area, w którym mieliśmy okazję maszerować w toku wyprawy w roku 2016.
Chcesz wziąć udział w szkoleniu?
Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta i chcesz wziąć udział w Zagranicznym Kursie Przetrwania skontaktuj się z nami.
Skontaktuj się