Poznaj nasz zespół

W skład naszej kadry wchodzą osoby o bogatym dorobku zawodowym z rozmaitych dziedzin. Tworzymy wyjątkową mieszankę wiedzy i doświadczenia, którym dzielimy się w trakcie naszych szkoleń, nadając im interdyscyplinarny charakter.

Kuba Dorosz

Założyciel szkoły | Instruktor

Instruktor Rekreacji Ruchowej specjalność Survival (Numer Legitymacji 3611/PAS/2010). Współtwórca programów szkoleń z zakresu survivalu, survivalu miejskiego, bushcraftu, nawigacji, w tym unikatowego programu 140 godzinnego Kursu Przetrwania Symulacje Survivalowe.
Trener metody Outdoor Learning opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu – certyfikowany przez szkockich instruktorów Venture Trust, w ramach miesięcznego szkolenia praktycznego, realizowanego etapowo w Szkocji i w Polsce.
Lider zespołu trenerów terenowych programu FOLM „Z natury do rynku pracy” oraz instruktor szkolący kadrę trenerską tego programu.
Pedagog ulicy („streetworker”). Trener umiejętności miękkich – coach oraz trener metody „Pomosty – budowanie kapitału społecznego”, w programach aktywizacji zawodowej na terenie Warmii i Mazur.
Autor  artykułów poświęconych sztuce przetrwania, na łamach magazynu Special Ops.
Autor i realizator programów profilaktycznych kierowanych do młodzieży szkolnej, podopiecznych domów dziecka oraz wychowanków zakładu poprawczego. Magister prawa.

 

Współorganizator i uczestnik survivalowych wypraw zagranicznych oraz bushcraftowych szkoleń zagranicznych. Podróżuje regularnie od 2013 roku, często dwukrotnie w ciągu roku. Trudno wyselekcjonować wyprawy najciekawsze, jednak do tych najbardziej nietypowych należą np. „Z łagrów Kołymy” Syberia 2017 oraz „Traditional Bushcaft Expedition” Idaho 2019. Obie wyprawy realizowane były w okresie 2-3 tygodni działania w dziczy, bez wykorzystania współczesnego wyposażenia i współczesnej odzieży, z jedynie niewielkimi zapasami żywności. Swoje pasje do leśnych wypraw oraz do pracy z ludźmi, wiele lat temu przekuł na wykonywany obecnie zawód i markę UNIVERSAL SURVIVAL.

Wolne chwile uwielbia spędzać w swojej leśnej, drewnianej chacie, wraz z cudowną Żoną i wspaniałą córką Zosią. Interesuje się również spływami canoe, rzeźbieniem w drewnie drobnych przedmiotów użytkowych, strzelectwem oraz historią. Od czasu do czasu uprawia pykanie fajki nabitej dobrym tytoniem. Czynność ta pozwala na chwilę zadumy, które uświetnić można kubkiem dobrej kawy, zaparzonej na ognisku, a w warunkach domowych na żeliwnej kozie.

Michał Drózd

Instruktor

Magister filozofii. Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Streetworker – pedagog ulicy. Członek założyciel Stowarzyszenia Profilaktyków, Streetworkerów i Animatorów „Wachlarz”. Realizator programu szkoły przetrwania dla wychowanków zakładu poprawczego.

Współpracował między innymi z organizacjami z Rosji i Ukrainy w ramach tworzenia programów pracy z osobami wykluczonymi społecznie, niepełnosprawnymi i bezdomnymi, w tym środowiskami ukraińskich Romów.

Uczestnik między innymi: CTM – Combat Trauma Management oraz TCCC – Tactical Combat Casualty Care realizowany przez W.I.R SOF MED Center, oraz szkolenia „Ratownictwo medyczne w trudnym terenie”

Obszar dotychczasowych podróży wyznacza rejon gór Ałtaju, południowej Karelii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Finlandii, Norwegii, Półwyspu Kolskiego oraz Uralu polarnego

Agnieszka Łobacz

Psycholog

Psycholog, trener, coach z wieloletnim doświadczeniem w HR na stanowiskach menadżerskich. W swojej pracy łączy doświadczenie biznesowe z wiedzą psychologiczną, w szczególności wykorzystuje narzędzia analizy transakcyjnej. Specjalizuje się w szkoleniach z komunikacji opartej na relacjach.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz European Association for Transactional Analysis.

Chcesz do nas dołączyć?

Jeżeli zainteresowała Cię nasza działalność i chcesz z nami współpracować skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się