Poznaj nasz zespół

W skład naszej kadry wchodzą osoby o bogatym dorobku zawodowym z rozmaitych dziedzin. Tworzymy wyjątkową mieszankę wiedzy i doświadczenia, którym dzielimy się w trakcie naszych szkoleń, nadając im interdyscyplinarny charakter.

Kuba Dorosz

Założyciel szkoły | Instruktor

Kuba Dorosz – współorganizator i uczestnik survivalowych oraz bushcraftowych wypraw zagranicznych. Podróżuje regularnie od 2013 roku, często dwukrotnie w ciągu roku. Nie umie wskazać wyprawy najciekawszej, jednak do tych najbardziej nietypowych zalicza; „Z łagrów Kołymy” Syberia 2017 oraz „Traditional Bushcaft Expedition” Idaho 2019. Obie realizowane były w okresie 2-3 tygodni działania w dziczy, bez wykorzystania współczesnego wyposażenia i współczesnej odzieży, z jedynie niewielkimi zapasami żywności. Relacje filmowe z wypraw zamieszcza na YouTube. Swoją pasję
do leśnych przygód oraz do pracy z ludźmi, wiele lat temu przekuł na wykonywany obecnie zawód
i markę UNIVERSAL SURVIVAL.

Instruktor Rekreacji Ruchowej specjalność Survival. Współtwórcą programów szkoleń z zakresu survivalu, survivalu miejskiego, bushcraftu, nawigacji, w tym unikatowego programu 140 godzinnego Kursu Przetrwania Symulacje Survivalowe.

Poza wyprawami oraz szkoleniami, w ramach UNIVERSAL SURVIVAL projektuje specjalistyczne wyposażenie dedykowane do ekstremalnego użytku terenowego.

Trener Outdoor Learning – metody opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu – certyfikowany przez szkockich instruktorów Venture Trust, w ramach miesięcznego szkolenia praktycznego, realizowanego etapowo w Szkocji i w Polsce.

Lider zespołu trenerów Outdoor Learning programu FOLM „Z natury do rynku pracy” oraz innych analogicznych projektów realizowanych przez Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Twórca i realizator programu metodycznego szkoleń Outdoor Learning „Akademia Trenerów”.

Były streetworker (pedagog ulicy) z 8-letnim doświadczeniem pracy środowiskowej.

Trener umiejętności miękkich w programie „Pomosty – budowanie kapitału społecznego młodzieży z obszarów wiejskich Warmii i Mazur”.

Autor  artykułów poświęconych sztuce przetrwania, na łamach magazynu Special Ops oraz autor e-booka „Plan Początkującego Preppersa”.

Autor i realizator programów profilaktycznych kierowanych do młodzieży szkolnej, podopiecznych domów dziecka oraz wychowanków zakładu poprawczego.

Wolne chwile uwielbia spędzać z rodziną w swojej leśnej, drewnianej chacie. Interesuje się spływami canoe, rzeźbieniem w drewnie drobnych przedmiotów użytkowych, strzelectwem oraz historią. Od czasu do czasu delektuje się aromatem dobrego tytoniu nabitego do klasycznej fajki. Czynność ta zapewnia chwilę wytchnienia, którą uświetnić można kubkiem czarnej kawy, zaparzonej na ognisku, a w warunkach domowych zaparzonej na żeliwnej kozie.

 

Michał Drózd

Instruktor

Magister filozofii. Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Streetworker – pedagog ulicy. Członek założyciel Stowarzyszenia Profilaktyków, Streetworkerów i Animatorów „Wachlarz”. Realizator programu szkoły przetrwania dla wychowanków zakładu poprawczego.

Współpracował między innymi z organizacjami z Rosji i Ukrainy w ramach tworzenia programów pracy z osobami wykluczonymi społecznie, niepełnosprawnymi i bezdomnymi, w tym środowiskami ukraińskich Romów.

Uczestnik między innymi: CTM – Combat Trauma Management oraz TCCC – Tactical Combat Casualty Care realizowany przez W.I.R SOF MED Center, oraz szkolenia „Ratownictwo medyczne w trudnym terenie”

Obszar dotychczasowych podróży wyznacza rejon gór Ałtaju, południowej Karelii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Finlandii, Norwegii, Półwyspu Kolskiego oraz Uralu polarnego

Agnieszka Łobacz

Psycholog

Psycholog, trener, coach z wieloletnim doświadczeniem w HR na stanowiskach menadżerskich. W swojej pracy łączy doświadczenie biznesowe z wiedzą psychologiczną, w szczególności wykorzystuje narzędzia analizy transakcyjnej. Specjalizuje się w szkoleniach z komunikacji opartej na relacjach.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz European Association for Transactional Analysis.

Chcesz do nas dołączyć?

Jeżeli zainteresowała Cię nasza działalność i chcesz z nami współpracować skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się