Szkolenia

Nasze szkolenia, to jedyna na polskim rynku oferta symulacji zdarzeń nagłych, tworzona w oparciu o ekstremalne doświadczenia z survivalowych wypraw zagranicznych w odludne zakątki świata.

Kursy Przetrwania

Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część I

Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część 1, to wprowadzenie do unikatowej survivalowej przygody, jaką jest cały 140 godzinny program KPSS. Na szkoleniu łączymy warsztat technik przetrwania oraz jedyny w swoim rodzaju zestaw następujących po sobie symulacji, których spodziewać się można w trakcie trwania całego szkolenia. Dzięki temu zdobędziesz nie tylko wiedzę o konkretnych technicznych umiejętnościach z zakresu m.in. rozpalania ognia, węzłów, nawigacji, pierwszej pomocy, budowy schronień (i wielu innych zakresów), ale przede wszystkim będziesz miał okazję przeżywać autentyczne emocje w zderzeniu z zaskakującymi wydarzeniami. Wszystko to w dobrej, pozbawionej rywalizacji, koleżeńskiej atmosferze.

Weź udział

Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część II

Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część II to kontynuacja zaawansowanego szkolenia przetrwania opartego o symulacje zdarzeń nagłych. W jej trakcie doświadczysz kolejnych ciekawych i zaskakujących symulacji survivalowych oraz poznasz poszerzoną tematykę aspektów psychologii przetrwania, procedur ratunkowych, technik improwizacji w zakresie np. rozpalania ognia oraz pozyskiwania i uzdatniania wody. Na tym etapie czeka Cię również zaawansowany zakres sygnalizacji ratunkowej oraz pogłębianie wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy.

Weź udział

Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część III

Część III programu KPSS, to szkolenie w całości nastawione na symulacje survivalowe, które realizowane są jedna za drugą, przez kolejne trzy doby, często w ciągu przyczynowo-skutkowym. To unikatowa okazja do zdobycia doświadczenia, które zagwarantuje dużą skuteczność działania w szerokim wahlarzu zdarzeń nagłych, zagrażających zdrowiu lub życiu. Główny akcent szkolenia położony jest na praktyczną naukę kierowania zespołem w sytuacjach ekstremalnych. W odniesieniu do całokształtu wiedzy o przetrwaniu, to nauka na poziomie strategicznym, połączona z autenyczną przygodą.

Weź udział

Kurs przetrwania w mieście

Kurs Przetrwania w Mieście przenosi Uczestników do ogarniętej chaosem przestrzeni miasta, w którym zapewnienie ciepła, zdobywanie wody oraz zdolność szybkiej i trafnej oceny sytuacji, stają się umiejętnością na wagę złota. Napotkani na Twojej drodze mieszkańcy mogą stać się szansą na ratunek, jak i stanowić śmiertelne zagrożenie. Twoje akce wywołują reakcje, zatem przyczyniasz się pośrednio do przebiegu zdarzeń. Miejskie symulacje przeplatają się z nauką wyspecjalizowanych technik przetrwania (np. destylacji wody skażonej) oraz praktyczną nauką pierwszej pomocy.

Weź udział

Leśne Warsztaty

Warsztaty Bushcraft

Warsztaty „Bushcraft” skierowane są do osób, które pragną zdobywać praktyczne terenowe umiejętności w trakcie zajęć prowadzonych na terenie leśnego obozowiska, jednocześnie zamiast poddawać swojego ciało i psychikę obciążeniom, potrzebują chwil relaksu i spokojnego kontaktu z naturą.

Weź udział

Warsztaty „Mapa i kompas”

Warsztaty Mapa Kompas to szkolenie w zakresie podstawowych umiejętności nawigacji przy użyciu mapy topogranicznej, klasycznego kompasu płytkowego lub busoli oraz manualnego krokomierza.
Przekazywane w trakcie zajęć umiejętności stanowią niezbędny pakiet, który da pewność siebie każdemu turyście i miłośnikowi lasu w obliczu potrzeby dotarcia „w punkt” w terenie.

Weź udział

Leśne gotowanie

Warsztaty kierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania w leśnym oraz kulinarnym „rzemiośle”. Czasu nie zmarnują zarówno doświadczeni ludzie lasu, którzy chcą wznieść się na kulinarne wyżyny ogniskowego gotowania, jak również początkujący miłośnicy przyrody, którzy nie mieli okazji przygotowywać posiłków na łonie przyrody.

Weź udział

Zagraniczne Kursy Przetrwania

ZAGRANICZNY KURS PRZETRWANIA SYBERIA – AŁTAJ

Połączenie przygody na „końcu świata”, ze szkoleniem survivalowo-bushcraftowym. Syberia, to jedyne takie miejsce na Ziemi, które stwarza okazję do zdobycia unikatowych doświadczeń radzenia sobie w prawdziwej dziczy. Zespół kilku Uczestników oraz dwóch instruktorów, przemieszcza się pieszo na nieznaczne odległości, posiadając w plecakach niezbędne zapasy oraz wyposażenie. W zaplanowanych momentach można odstąpić od ich wykorzystywania, aby przejść w tryb procedur survivalu, lub aby zbliżyć się do natury w ramach bushcraftowej włóczęgi – do wyboru.

Weź udział

Zagraniczny Kurs Przetrwania w Finlandii

Daleko za Kołem Podbiegunowym, na północnych krańcach malowniczego zakątka świata – krainy miliona jezior oraz leśnych głazowisk i szumiących potoków, mijając od czasu do czasu renifery, przemieszczamy się pieszo na nieznaczne odległości, bazując na sprzęcie i żywności przenoszonych w plecakach. W drugiej połowie dnia uczymy się praktycznych technik radzenia sobie w dziczy, w survivalowy lub bushcraftowy sposób. Szkolenie to idealna okazja m.in. do łowienia ryb – sprzętem wędkarskim lub survivalowym (wedle uznania) oraz biwakowania na terenie Vätsäri Wilderness Area.

Weź udział

Kursy Specjalne

Dla Biznesu

Praca w oparciu o las, przygodę, zaskoczenia i survival jest umiejscowienie zespołu w nowych i niecodziennych warunkach. Wymagają one przyjęcia postawy aktywnego poszukiwania rozwiązań. Pozwala to skuteczniej wychodzić poza utarte schematy zachowań, ról i przyzwyczajeń, a tym samym pozwala lepiej poznawać siebie – w nowy, pozytywnie zaskakujący sposób.

Dowiedz się więcej

Oferta indywidualna

Jeżeli żadne z opisanych na naszej stronie szkoleń nie spełnia Twoich oczekiwań programowych lub logistycznych, jesteśmy gotowi opracować nowy, zindywidualizowany program. Uwzględnimy w nim Twoje potrzeby w zakresie technik przetrwania, procedur survivalowych, aspektu psychologii, jak również założeń sprzętowych i geograficznych. W zakresach, które wykraczać będą poza nasz wahlarz doświadczeń i specjalizacji, zapewnimy odpowiedniego eksperta.

Dowiedz się więcej
[/section]

Potrzebujesz indywidualnej oferty?

Jeżeli potrzebujesz szkolenia indywidualnego skontaktuj się  znami.

Skontaktuj się