Nareszcie wkroczyliśmy w XXI wiek 🙂 Tak to jest, gdy więcej czasu spędza się w dziczy, niż przed komputerem. Szkoła przetrwania UNIVERSAL SURVIVAL ma zaszczyt zaprosić na swoją nową stronę internetową. Znajdziesz na niej nie tylko atrakcyjną szatę graficzną z fotografiami z ekstremalnych wypraw zagranicznych, ale również świeże treści, w tym kilka nowości w menu głównym. Jest to między innymi rozszerzona zakładka opisująca dlaczego Universal Survival to jedyna w Polsce szkoła przetrwania, której warto w pełni zaufać, chcąc przygotować się na ewentualne ekstremalne zdarzenia, zarówno te możliwe do wystąpienia w życiu codziennym, jak również w trakcie wypraw w odludne zakątki świata, czy też w ramach rekreacyjnego uprawiania takich dyscyplin jak survival i bushcraft. Sprawdź koniecznie w czym tkwi nasz sekret i przeczytaj „Dlaczego my”.

Zaktualizowaliśmy ofertę, z wprowadzonymi od 2020 roku szkoleniami:

Warsztaty Bushcraft – idealne dla osób, które pragną zdobywać praktyczne terenowe umiejętności w trakcie zajęć prowadzonych na terenie leśnego obozowiska, jednocześnie zamiast poddawać swojego ciało i psychikę obciążeniom, potrzebują chwil relaksu i spokojnego kontaktu z naturą. Szkolenie przybiera formę wspólnego biwakowania, w trakcie którego instruktorzy zapraszają do udziału w praktyczno-pokazowych blokach warsztatów (np. rozpalania ognia, wiązania węzłów, ostrzenia noży i innych).

Warsztaty Mapa i Kompas – to szkolenie w zakresie podstawowych umiejętności nawigacji przy użyciu mapy topogranicznej, klasycznego kompasu płytkowego lub busoli oraz manualnego krokomierza. Przekazywane w trakcie zajęć umiejętności stanowią niezbędny pakiet, który da pewność siebie każdemu turyście i miłośnikowi lasu w obliczu potrzeby dotarcia „w punkt” w terenie. Krótki oraz nieprzeładowany ilościowo blok teorii stanowi niezbędną podstawę do szybkiego wyruszenia w las i realizacji praktycznej części warsztatów. Ćwiczenia praktyczne odbywają się zarówno w porze dnia, jak i po zmroku.

Na tym nie koniec. W ramach poszerzania naszej propozycji, szkolenia i kursy survival oraz bushcraft są przez nas stale analizowane i przebudowywane. Obecnie, wraz z nastąpieniem epidemii koronawirusa, opracowujemy specjalne programy zajeć dla osób zainteresowanych preppingiem i kompleksowym przygotowaniem siebie oraz swojej rodziny na trudne czasy. Formuła ta będzie stanowiła rozszerzenie dotychczasowego programu Kursu Przetwania w Mieście.
Mamy nadzieję, że zagrożenie wirusem przeminie w okresie wiosny, a od maja lub najdalej od czerwca, będziemy mogli wspólnie spotkać się na naszych nowych szkoleniach.

W roku 2020 nie zapominamy również o sztandarowych usługach, z których słynie nasza szkoła przetrwania. Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe odbędzie się zarówno w okresie maja (część 1), o ile oczywiście pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, jak również w okresie jesieni i początków zimy.

W chwili obecnej, grafik szkoleń prezentuje się w następujący sposób:

Wiosna/Lato
Wszystkie terminy w tym okresie podajemy z zastrzeżeniem potrzeby ewentualnego przesunięcia terminu z powodu epidemii o czym będziemy natychmiast informować osoby zapisane;
– 09-10 maja – Warsztaty Mapa i Kompas
– 15-17 maja – Warsztaty Bushcraft
– 30-31 maja – Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część 1
– 11-14 czerwca – nowość dla preppersów oraz osób zainteresowanych byciem przygotowanym na trudne czasy i masowe zagrożenia. Na razie pozostawimy ten temat okryty dyskretną kurtyną tajemnicy.

Jesień/Zima
– 25-27 września – Warsztaty Bushcraft
– 24-25 października – Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część 1
– 07-08 listopada – Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część 1
– 20-22 listopada – Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część 2
– 03-06 grudnia – Kurs Przetrwania Symulacje Survivalowe część 3

Nasza szkoła przetrwania powstała z myślą, aby przekazywać taką wiedzę, której nie sposób wyczytać w żadnym podręczniku, wypatrzyć na nagraniach internetowych, ale również nie sposób uzyskać od naszych kolegów po fachu, mocno akcentujących zakres technik przetrwania. Atuty Universal Survival przekładamy na autorskie programy szkoleń, które stale rozwijamy i doskonalimy. Efekty też pracy potwierdzają dotychczasowi absolwenci kursów, warsztatów i wypraw. Mamy nadzieję, że pomimo trudnego dla wszystkich początku roku, będziemy mogli w zdrowiu i dostatku spotkać się na kursie przetrwania lub leśnych warsztatach bushcraft.

Życzymy dużo odporności i zdrowia!
Kuba i Michał – Ekipa Universal Survival

One thought on “Szkoła przetrwania 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *