Szkolenie survivalowe jakie zrealizowaliśmy w Laponii, na terenie Finlandii, przybrało w roku 2016 formę naszej corocznej wyprawy. Poza gronem kadry szkoły przetrwania, uczestniczyli w nim również nasi koledzy; Jacek, Józek oraz Darek. Dziś mamy przyjemność publikacji pierwszego odcinka wraz z zaproszeniem cię do śledzenia kolejnych epizodów. Będzie w nich o łowieniu ryb, marszu w trudnym terenie, wodnych przeprawach, nawigacji, budowie schronień, uroczej drewnianej chacie – czyli wszystkim tym, co składa się na ciekawe i autentyczne szkolenie survivalowe  🙂

Nawiązując do tematyki sprzętu, jaki widoczny jest na filmiku oraz sprzętu, o którym wspominam w komentarzu:

  • pełna prezentacja mojego 10-cio elementowego zestawu przetrwania jest do obejrzenia w tym wpisie
  • jeżeli zaciekawiła cię widoczna na nagraniu survivalowa koszulka w jaskrawym kolorze, jej opis znajdziesz tutaj
  • anorak jaki posiadam na sobie, widoczny na niektórych ujęciach – o nim na razie wspomnę tylko tyle, że jest to mój autorski projekt bluzy survivalowej, wykonany na specjalne zamówienie. Pracujemy nad tego typu wynalazkiem, poddając prototyp rozmaitym testom. Niedługo postaramy się poinformować wszystkich zainteresowanych o tym, czym jest i jak działa tego typu terenowa odzież.

Wracając do głównego wątku, szkolenie survivalowe w takim wymiarze, jaki zrealizowaliśmy w Finlandii, nie było sprawą prostą. W sześcioosobowym zespole działaliśmy przez blisko 2 tygodnie, będąc zdani sami na siebie, nie posiadając żywności oraz ekwipunku turystycznego gwarantującego komfort i wygodę. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia będą dla ciebie ciekawym materiałem poglądowym oraz inspiracją do własnej aktywności w survivalu.

Zapraszamy do oglądania oraz komentowania.
Pozdrawiam
Kuba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *