EDC Miasto Las – to idea posiadania możliwie uniwersalnego zestawu niezbędnych, jak również przydatnych w przetrwaniu drobnych przedmiotów. Filmik powstał jako aktualizacja wcześniejszych opracować nt every day carry i stosowany jest od okresu zimy 2016/2017.

Zastosowane w EDC Miasto Las oporządzenie stanowi dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie, w którym nóż jest zawsze w jednym i tym samym położeniu na ciele. Większy element zestawu, jakim jest kieszeń Maxpedition Janus, może dowolnie okrążać pas, dzięki temu zawsze zostanie dopasowany do warunków i aktywności (np pozycji siedzącej w samochodzie, dobywania przedmiotów, przechodzenia przez wąskie i ciasne przejścia itd.).

Można by pomyśleć że EDC Miasto Las będzie przerostem formy nad treścią, jednak w moim przypadku, gdy faktycznie zawodowo funkcjonuję na równi w obu środowiskach (naturalnym i zurbanizowanym) jeden uniwersalny komplet stanowi dobre i wygodne rozwiązanie. Zwiększona ilość drobnicy w żaden sposób nie ogranicza mojego komfortu ani mobilności, a przejście z systemu działań miejskich w las (lub odwrotnie) nie zmusza mnie do żadnych przepakowań i zmian organizacji sprzętu.
Jeżeli stosujesz podobne rozwiązanie, to znaczy działasz w oparciu o ideę EDC Miasto Las, napisz o tym proszę w komentarzu.

Pozdrawiam serdecznie i przypominam o nadchodzących szkoleniach – zarówno leśnych jak i miejskich 😉
Kuba

2 thoughts on “EDC Miasto Las 2017

  1. Kuba says:

    Noszę podobny zestaw, tyle że w moim przypadku jest to mini edc baribala na pasku. W miejscu noża, noszę miotacz gazu, a ostrza mam w vicku i multitoolu. Pozdrawiam:)

    • Jakub Dorosz says:

      Mini edc to faktycznie minimalistyczny zestaw:) A na pewno miotacz gazu może wspomóc w trudnej chwili. Obyś nie musiał nigdy użyć. Pozdrowienia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *