Przenoszenie noża survivalowego czy bushcraftowego to dość szerokie zagadnienie. Istnieje w tym zakresie wiele rozwiązań, z których każde ma swoje wady i zalety. Dobrze jest poznać szeroki zakres sposobów troczenia, wieszania i montowania pochwy, tak aby przenoszenie noża było wygodne, bezpieczne, a w niektórych sytuacjach również dyskretne.
Zachęcam do eksperymentowania 🙂 Kiedyś przenoszenie noża było dla mnie jednoznaczne – pionowy montaż na pasie pod prawą rękę. Z czasem jednak, wraz z poszerzaniem kolekcji noży i podglądaniem innych użytkowników, coraz chętniej przerabiałem swój system. Pomijam fakt, że takie próby i testy sprawiają mi przyjemność. Ich wykonywanie pozwala gromadzić kolejne doświadczenia i wyrabiać swój własny pogląd i opinię na dany temat.
Jeżeli coś Cię szczególnie zainteresowało lub czegoś istotnego nie dopowiedziałem na nagraniu – zapraszam do działu komentarzy. Udanych testów i dobrej, bezpiecznej zabawy!
P.S. Od niedawna nowe informacje, kontakt oraz rozwiązania wizualne na naszej stronie home – zapraszam. Kuba 😉
Wszystko jest ok w filmie ale brakuje mi rozwiązania jakiego ja używam czyli szelki udowe – http://sharg.pl/pol_pl_Kabura-udowa-BlackHawk-Nylon-Omega-VI-Elite-Holster-Glock-SIG-40QD02OD-R–102586_1.jpg
Na co dzień stosuje rozwiązania takiego jak ty pod ubraniem na pasie poprzecznie z przodu ale w terenie nie mam nic bardziej wygodnego czyli szelki na udo lub oba bo na drugim nosze manierkę.
Pozdrawiam
Faktycznie zapomniałem o tej metodzie skupiając się na małym panelu udowym. Zdemontowałem w nim celowo taśmę na udo, aby nóż pozostawał nieruchomo w trakcie unoszenia nóg. Tego typu rozwiązanie które wskazujesz jest również uwzględnianie przez producenta Gerbera LMF II (ten większy nożyk w kolorze coyote brown) – są w komplecie 2 taśmy na udo. Pozdrawiam i dzięki za wpis 🙂